قهوه چیست؟

قهوه اسپرسو

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟

قهوه، نوشیدنی دم کردنی می‌باشد که از دانه‌های بو داده یا به اصطلاح رُست شده تهیه می‌شود، دانه‌های قهوه بیشتر در آسیا و برزیل کشت می‌شود، قهوه اولین بار در کشور اتیوپی کشت شد اما به دلیل محبوبیت این نوشیدنی بی‌نظیر امروزه اکثر کشورها رو به کاشت قهوه آورده‌اند و همین باعث محبوبیت بیشتر این محصول بین کشاورزان شده است.

قهوه چیست

انواع دانه قهوه چیست؟

حالا می‌دانیم قهوه چیست و توسط چه کشورهای کشت می‌شود، ولی در ایران وقتی به فروشگاهی مراجعه می‌کنیم با دو نوع عمده قهوه مواجه می‌شویم که به نام قهوه عربیکا و قهوه روبوستا شناخته می‌شود که در ادامه این مطلب به بررسی این دو نوع می‌پردازیم.

قهوه عربیکا چیست؟

قهوه عربیکا در بین طرفداران این نوشیدنی از محبوبیت بیشتری برخوردار می‌باشد و جزو معمول‌ترین قهوه‌ها در ایران و جهان می‌باشد، قهوه عربیکا به دلیل طعم و عطر خوشی که دارد بسیاری از افراد آن را نسبت به قهوه روبوستا ترجیح می‌دهند.

یک نکته جالب در مورد قهوه عربیکا این می‌باشد که این قهوه کافئین کمتری نسبت به قهوه روبوستا دارد و شاید مورد پسند ورزشکاران و کارمندانی که برای رفع خستگی و افرایش انرژی قهوه می‌نوشند نباشد و در هنگام خرید و یا استفاده با به این نکته توجه کرد.

قهوه روبوستا چیست؟

قهوه روبوستا به دلیل کافئین زیادی که دارد و مزه تلخ‌تری که نسبت به قهوه عربیکا دارد شاید در بیشتر مواقع از محبوبیت کمتری برخوردار باشد، از این قهوه می‌توان به صورت اسپرسو یا قهوه‌فوری استفاده کرد، بنابراین اگر تمایل دارید برای رفع خستگی و خواب‌آلودگی از قهوه استفاده کنید بهترین گزینه روبوستا می‌باشد چون کافئین به شدت بالاتری نسبت به قهوه عربیکا دارد.

جمع بندی

حالا که می‌دانید قهوه چیست و در چه کشورهای کشت می‌شود و همین طور از دو نوع عمده قهوه شناخت پیدا کردیم، می‌توانید با خیال راحت‌تری و با توجه به سلیقه خودتان قهوه مورد نظر را انتخاب کنید و با خیالی راحت این نوشیدنی را مصرف کنید و لذت ببرید.

نظرات (2)

سجاد همتی

مطلب بسیار عالی ای بود و لذت بردم

مطهره حیدری

سلام مطلب بسیار خوبی بود خیلی کوتاه و مختصر